• 72379000(9821+)
  • Info@Sarmadsteel.Com

در بازدید سهامداران عمده شرکت بیان شد: آینده روشن فولاد سرمد ابرکوه و جایگاه موثر آن در منطقه

در بازدید سهامداران عمده شرکت بیان شد: آینده روشن فولاد سرمد ابرکوه و جایگاه موثر آن در  منطقه

در بازدید سهامداران عمده شرکت بیان شد: آینده روشن فولاد سرمد ابرکوه و جایگاه موثر آن در منطقه

دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به همراه جمعی از مدیران این مجموعه و دکتر علی اکبری مدیر عامل شرکت تجلی و مهندس علیرضا رحیم مدیر عامل شرکت آهن و وفولاد سرمد ابرکوه از از پروژه ها و طرح های توسعه ای این شرکت دیدار داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد سرمدابرکوه؛ علیرضا رحیم، مدیرعامل شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه، با ابراز خرسندی از حضور مدیران مجموعه «ومعادن» در محل اجرای پروژه‌ها، بیان کرد: طی بازدیدهایی که از پروژه‌ها صورت می‌گیرد، موانع و مسائل موجود راحت‌تر بررسی‌شده و با سرعت بیشتری رفع می‌گردد. خوشبختانه در یک سال اخیر با حمایت سهامداران، پروژه‌ها پیشرفت چشمگیری داشته‌اند.

رحیم افزود: حرفه‌ای بودن سهامداران و تأمین مالی به موقع از اصلی‌ترین دلایل پیشرفت پروژه‌هاست. وی ادامه داد: طرح کلاف‌سازی ۷۲ درصد، فولادسازی ۵۱ درصد و واحد احیاء مستقیم ۳۰.۳ درصد پیشرفت داشته‌اند.

 مدیرعامل فولاد سرمد ابرکوه بیان کرد: پروژه فولادسازی شامل احداث واحد ذوب و ریخته‌گری با استفاده از سیستم کوره قوس الکتریکی (EAF)، کوره پاتیلی (LF) و سیستم ریخته‌گری مداوم (CCM) و کلیه واحدهای جانبی، از شهریور ماه ۱۴۰۰ شروع به فعالیت کرد و پیش‌بینی می‌شود در نیمه اول سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: این شرکت جهت تکمیل زنجیره و تأمین آهن اسفنجی مورد نیاز کارخانه فولاد خود، از خردادماه سال ۱۴۰۱ اقدام به احداث یک واحد (مگامدول) با ظرفیت اسمی سالانه تولید ۱.۲ میلیون تن آهن اسفنجی به روش میدرکس نمود. پیش‌بینی می‌شود که این پروژه در نیمه اول سال ۱۴۰۴ به مرحله بهره‌برداری و تولید برسد. رحیم ادامه داد: در جهت تکمیل سبد محصولات نوردی شرکت و همچنین به دلیل تعداد اندک واحدهای کلاف‌سازی و تقاضای بالا برای این محصول، احداث یک واحد کلاف‌سازی (Wire Rod) به ظرفیت سالیانه ۴۵۰ هزار تن مفتول و کلاف از دی ماه ۱۴۰۰ در این مجموعه آغاز شد و پیش‌بینی ما این است که با توجه به پیشرفت ۷۲ درصدی ، این پروژه بهمن‌ماه امسال به بهره‌برداری برسد.

 علیرضا رحیم در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه بهره‌برداری از این سه پروژه اشتغال‌زایی بیش از هزار نفر را در پی دارد، قطعاً رونق اقتصادی قابل توجهی در منطقه جریان خواهد یافت و می‌توان گفت شهرستان ابرکوه دیگر یک منطقه کمترتوسعه‌یافته نخواهد بود.

دکتر سعدمحمدی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران و پرسنل شرکت آهن و فولاد سرمد ابرکوه، با مطلوب ارزیابی‌کردن سرعت اجرای طرح های توسعه ای، رهنمودهایی در جهت تسریع پیشرفت پروژه‌ها، نحوه تأمین و خرید ماشین‌آلات، اولویت‌های اجرای طرح‌ها و سایر موضوعات مرتبط ارائه داد.

وی با تاکید بر آینده روشن شرکت فولاد سرمد ابرکوه و جایگاه موثر آن در ارتقاء اقتصادی منطقه کمترتوسعه‌یافته ابرکوه، بیان کرد: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در جهت پیشبرد هرچه بهتر این پروژه‌ها همه تلاش و ظرفیت‌های خود را به کار خواهد گرفت. در این برنامه که دکتر علی اکبری مدیرعامل شرکت تجلی و جمعی از مدیران این شرکت نیز حضور داشتند، پس از بازدید از سایت نورد، طرح های توسعه ای واحد فولادسازی، واحد آهن اسفنجی و واحد کلاف سازی، جلسه مشترک برگزار شد. 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های ما


https://www.sarmadsteel.com/wp-content/uploads/2020/10/0_.png
طرح های توسعه ای

طرح های توسعه ای

طرح های توسعه ای در حال انجام شرکت فولاد سرمد ابرکوه شامل پروژه های عمرانی، پروژه های فناوری اطلاعات، پروژه های فرهنگی تقسیم می شود: 1-مطالعات اتصال ریلی مجتمع ...

پروژه های زیر ساخت

پروژه های زیر ساخت

بخش مهم و حائز اهمیت پروژه های طرح توسعه، مربوط به زیرساخت، تامین آب، برق و گاز مجتمع می باشد. جهت پیگیری و به نتیجه رساندن پروژه های زیر ...

واحد احیا مستقیم

واحد احیا مستقیم

به منظور تکمیل زنجیره فولاد و توسعه سبد محصولات و نیز سهولت در تامین خوراک واحد فولادسازی و سعی در کاهش قیمت تمام شده، طرح احداث واحد احیای مستقیم ...

واحد کلاف سازی

واحد کلاف سازی

با توجه به زیر‌ساخت¬های موجود و به منظور تکمیل سبد محصولات تولیدی واحد نورد و نظر به تعداد اندک واحدهای سیم‌سازی در کشور و تقاضای بازار برای این محصول، ...

ارتباط با ما


https://www.sarmadsteel.com/wp-content/uploads/2020/10/0_.png

شماره تماس

72379000(9821+)

آدرس

تهران ، میدان صنعت، بلوار خوردین، ضلع شمال چهار راه دادمان، خیابان توحید یک، پلاک

پست الکترونیک

info@Sarmadsteel.com